هر دستگاهی هر چقـدر هم که بی عیب و نقص باشد، با ارائه آموزش و خدمات پـس از فروش کامل می‌شود. شرکت پولاد دستگاهی مجهز را برای مشتـریان گرامی تدارک دیده اسـت که کمتر خدمات بخواهد و بیشتر به تولید، اشتغال داشته باشد. 44 سال تجربه همـکاری نزدیک با شـما به ما آموخته اســت که جامـعـه صـنـعـتـی میـهـن چـه می‌‌خـواهـد و چگـونه باید در تأمیـن نظر و جلب رضـایت و تداوم اطمینان مشتریان گرامی کوشید.

واحـد خـدمات پـس از فـروش شـرکـت پـولاد متـشـکل از 21 نفر پرسـنل با تجـربه و کارآزمـوده این سـازمان، در راسـتـای تکریم ارباب رجـوع و جلـب رضایـت مراجعـه کننـدگان، به صـورت 24 ساعـته از طـریق کانـال‌هـای ارتـباطـی موجـود، پاسـخگـوی شما عزیزان خواهـد بود.

تمامی درخواست‌های رسیده با دقت بررسی شده و در اسرع وقت پاسخ داده می‌شود تا با اعزام کادر فنی مجرب، ضمن استفاده از قطـعات یدکی اصـلی و ابزار و تجهیزات استاندارد و خودروهای آماده به کار، خدمات مورد نــیاز به صــورت سریع و اثر بخـش، در کمـترین زمان ممکن در هر نقطه از ایران ارائه گردد.

خدمات پس از فروش شرکت پولاد با بررسی مقدمات و هماهنگی های لازم با مشتری، خدمات نصب و راه اندازی و آموزش دستگاه های خریداری شده را با بهترین کیفیت به صورت رایگان ارائه می نماید و همچنین با ارائه خدمات بازدید های دوره ای به صورت رایگان و ارائه بازخورد به مشتریان در خصوص نحوه سرویس و نگهداری، بهره برداری و ایمنی دستگاه از بروز خرابی پیشگیری و از تحمیل هزینه های بالا به مشتری و وقفه در تولید جلوگیری می نماید.

واحد خدمات پس از فروش شرکت پولاد با بهره گیری از مهندسین و تکنیسین های آموزش دیده و با تجربه به همراه انبار مجهز به لوازم، تجهیزات و قطعات یدکی اصل، به نحوی تدارک دیده شده است که با ارائه خدمات سریع و موثر در هر نقطه از ایران موجبات بازگشت هرچه سریعتر دستگاه به خط تولید را فراهم نماید.

چشم انداز واحد خدمات پس از فروش

بهبود مستمر در امور مرتبط با واحد خدمات پس از فروش و ارتقاء کیفیت و اثربخشی خدمات ارائه شده به متقاضیان با هدف تحقق رضایت و افزایش اطمینان مشتریان گرامی و تداوم همکاری با آنان

ماموریت واحد خدمات پس از فروش

حضور سریع، تامین قطعه یدکی اصلی، ارائه خدمات و پشتیبانی نیازهای مشتریان به صورت 24 ساعته و در تمام ایام سال، رفع عیب و بازگشت دستگاه به کار و تولید در حداقل زمان ممکن

خدمات قابل ارائه به مشتریان


پاسخگویی 24/7 به مشتریان
ارائه خدمات بازدید دوره‌ای از دستگاه‌ها به صورت رایگان
ارائه خدمات کارشناسی فنی و ارزیابی وضعیت عملکرد دستگاه
ارائه خدمات تعمیرات الکتریکی، مکانیکی و هیدرولیکی به دستگاه‌های برند پولاد
ارائه خدمات نصب، راه اندازی و آموزش دستگاه‌ها به صورت رایگان
ارائه خدمات آموزش تخصصی و بهره برداری از دستگاه بعد از نصب و راه اندازی در محل
ارائه خدمات تامین و ارسال قطعات یدکی اصلی مورد نیاز به محل کارخانه مشتریان محترم
ارائه خدمات مشاوره فنی و آموزش آنلاین به صورت رایگان
ارائه خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات جانبی دستگاه‌های تزریق پلاستیک
ارائه خدمات تعمیراتی مورد نیاز دستگاه‌ها در کمترین زمان به صورت گارانتی و وارانتی
ارائه خدمات تعمیر و نوسازی دستگاه‌های تزریق پلاستیک در محل تعمیرگاه مرکزی شرکت پولاد
نظارت دائمی بر کیفیت و اثربخشی سرویس‌های ارائه شده

7 مرحلـه دریافت خدمات از واحد خدمات پس از فروش


واحد امور مشتریان


بخش امور مشتریان با بهره گیری از پرسنل کارآزموده و استفاده از شاخص های استاندارد ارائه خدمات پس از فروش، به صورت مستمر نظرسنجی از مشتریان، ثبت و پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات و حفظ و مراقبت از مشتریان محترم را در ارائه خدمات پس از فروش به انجام رسانده و ضمن ثبت نظرات ، موارد را تا کسب نتیجه پیگیری می‌نمایند.

مشتریان محترم با اشتراک گذاشتن نظرات خود از طریق کانال‌های ارتباطی معرفی شده بخش امور مشتریان، ما را در بهبود رو افزون ارائه خدمات پس از فروش یاری می‌نمایند.

crm poolad machine

تامین و فروش قطعات


بخش تامین و فروش قطعات شرکت پولاد با بهره گیری از انبار مجهز به قطعات یدکی و استفاده از قطعات یدکی اصلی و استاندارد و با پیش بینی و تعیین نقطه سفارش و ذخیره احتیاطی قطعات، در کمترین زمان ممکن قطعات مورد نیاز در ارائه خدمات پس از فروش را تامین نموده و در صورت درخواست تلفنی قطعات توسط مشتریان محترم، قطعات را تامین و در کمترین زمان ممکن به محل مشتری ارسال می‌نماید.

تامین و فروش قطعات

گارانتی ماشین های تزریق پلاستیک پولاد


گارانتی پولاد وارانتی پولاد

تکنولوژی به روز، کیفیت، تجربه و تخصص دست به دست هم دادند تا محصولی با کیفیت مطلوب به مشتریان محترم ارائه نماییم علاوه بر این ارائه 2 سال گارانتی خدمات و قطعات به ماشین‌های تزریق پلاستیک شرکت پولاد، کیفیت دستگاه و همچنین خدمات پس از فروش آن را تضمین و مورد اعتماد می‌سازد. در همین راستا انجام منظم سرویس‌های دوره‌ای دستگاه و پیشگیری از ایرادات احتمالی توسط مشتریان محترم، علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه از بروز هزینه‌های پیش بینی نشده جلوگیری می‌نماید.

با مطالعه کتابچه راهنمای دستگاه و دفترچه راهنمای سرویس و نگهداری از نحوه عملکرد صحیح و انجام منظم سرویس‌های دوره‌ای اطمینان حاصل نموده و در صورت مشاهده یا بروز هر گونه ایراد در دوره گارانتی و همچنین دوره وارانتی از طریق کانال‌های ارتباطی معرفی شده با واحد خدمات پس از فروش شرکت پولاد ارتباط برقرار نمایید .

دریافت هر گونه خدمات و خرید قطعات مخصوصا در دوره گارانتی صرفا از طریق تکنسین‌های مجاز و اموزش دیده شرکت پولاد معتبر می‌باشد.

کانال‌های ارتباطی با واحد خدمات پس از فروش


دریافت خدمات و خرید قطعات: تلفن: 77333337 داخلی: 118 موبایل: 09104251576
امور مشتریان (CRM): تلفن: 77333337 داخلی: 119 [email protected]
واتساپ باشگاه و امور مشتریان (CRM): موبایل: 09912709875
پاسخگویی شبانه روزی 24/7: موبایل: 09121032414
مالی و وصول مطالبات خدمات پس از فروش: تلفن: 77333337 داخلی: 117 موبایل: 09104251576
لینکدین: Poolad Industrial Group
اینستاگرام: POOLADIMM

رویدادها